Transport we Francji w czasie pandemii

W związku z trwającą epidemią władze Francji przedłużyły restrykcje w przemieszczaniu się do 11 maja. Poniżej wskazujemy najważniejsze informacje w zakresie wjazdu na terytorium Francji. W ramach stanu wyjątkowego w zakresie zdrowia we Francji obowiązują ograniczenia dostępu do Francji kontynentalnej i francuskich terytoriów zamorskich.

 

 • Od dnia 8 kwietnia 2020 r., każdy podróżny proszony jest o wypełnienie i posiadanie zaświadczenia o podróży ATTESTATION DE DÉPLACEMENT INTERNATIONAL DÉROGATOIRE VERS LA FRANCE MÉTROPOLITAINE, uzasadniając cel odbycia międzynarodowej podróży z zagranicy. Ten dokument należy przedstawić przedsiębiorstwom transportowym (autokary, linie lotnicze) przed wejściem na pokład, jak również organom kontroli granicznej.

 

 • Niezbędne jest posiadanie odpowiedniego zezwolenia na podróż służbową, wypisanego przez pracodawcę dla każdego kierowcy. Brak takiego formularza grozi karą od 135€ do 375€

 

 • Dopuszczalne jest zwiększenie dziennego czasu prowadzenia pojazdu, do dziesięciu godzin dziennie lub do jedenastu godzin dziennie dwa razy w tygodniu;

 

 • Wydłużenie tygodniowego czasu prowadzenia pojazdu, do 60 godzin tygodniowo i 102 w ciągu dwóch kolejnych tygodni (zgodnie z przepisami prawa).

 

 • Standardowe dokumenty delegowania w ramach „Loi Macron”, w tym obowiązek posiadania reprezentanta oraz konieczność przedstawienia przez kierowcę ważnej deklaracja SIPSI obowiązują bez zmian.

 

 • Kierowca jest odpowiedzialny za dokładanie wszelkich starań w minimalizowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, używając materiałów ochronnych tj. rękawiczek oraz maseczek. Kierowca zobowiązany jest do regularnej dezynfekcji rąk oraz przestrzeni przez niego używanych, klamek, wnętrza kabiny za pomocą specjalnych preparatów hydro-alkoholowych. Należy oprócz tego ograniczyć kontakty z ludźmi do minimum.

   

 • Stacje paliw wraz z restauracjami i punktami sanitarnymi funkcjonują normalnie dla kierowców.

   

 • Firmy transportowe powinny pozostawać w stałym kontakcie z punktami rozładunków, ponieważ zdarzają się problemy z odbiorem ładunków w miejscu docelowym (np. z powodu zamknięcia magazynu).

 

 • W niektórych miejscowościach na terenie Francji wprowadzona została godzina policyjna, a co za tym idzie policja lub żandarmeria blokują poruszanie się pojazdów w godzinach od 22:00 do 5:00.

 

 • Nie została ogłoszona oficjalna informacja dotycząca zakazu jazdy w podwójnej obsadzie. Kierowcy powinni natomiast zachować 1m odległości od siebie.

 

 • Promy z Francji do Wielkiej Brytanii funkcjonują standardowo. Promy na Korsykę zostały zawieszone.

 

 • Tunele zwykle funkcjonują tak jak do tej pory (należy jednak śledzić strony internetowe).

 

 • Służba celna funkcjonuje bez zmian.

 

 • Zwroty podatku VAT z Francji realizowane są bez zmian. Może się jednak okazać, że trzeba będzie nieco dłużej poczekać na otrzymanie decyzji, z powodu zmiany organizacji pracy organu.

 

Zródło:https://impolsarl.com/2020/04/02/koronawirus-covid-19-transport-miedzynarodowy-we-francji-aktualizacja-z-02-04-2020/

 

Kontakt

 

Zostaw nam swoje dane przy pomocy szybkiego formularza kontaktowego - skontaktujemy się z Tobą. Możesz również skorzystać ze standardowych form komunikacji. Czekamy na Twój telefon.

Jeśli chciałbyś zadać pytanie za pomocą formularza kontaktowego, kliknij w poniższy przycisk. Zostaniesz przekierowany na podstronę Kontakt gdzie możesz wypełnić kilka niezbędnych pól. Zajmie Ci to jakieś 15 sekund.

 

Biuro Olsztyn

Siedziba główna

Dolna 16, 10-699 Olsztyn

Właściciel:
Marcin Graw tel. 530 910 927
Biuro:
Małgorzata Lempkowska tel. 537 910 927

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.