Wyższe diety za krajową podróż służbową

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 30 czerwca Minister Rodziny i Polityki Społecznej, pod koniec lipca zmieniają się stawki należności przysługujących pracownikowi z tytułu podróży służbowej. Zmiana dotyczy delegacji krajowych.

Nowe przepisy rozporządzenia obejmują pracowników zatrudnionych w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej. Jednak zmiana ta dotyczy wszystkich pracowników wykonujących wyjazdy służbowe poza swoje standardowe miejsce pracy, w tym także kierowców wykonujących krajowe przewozy drogowe.

Dieta przysługująca w czasie podróży służbowej wynosząca do tej pory 30zł, zgodnie z nowymi przepisami wynosi 38zł za dobę podróży. Następstwem tego zwiększa się również kwota ryczałtu za nocleg. Nowa stawka wzrasta z kwoty 45zł do kwoty 57zł. W przypadku pokrycia kosztów noclegu w hotelu, zwrot następuje w wysokości stwierdzonej rachunkiem w wysokości maksymalnie 760zł. Zmienia się także wysokość ryczałtu na pokrycie kosztów dojazdu środkami komunikacji miejscowej, z kwoty 6zł wzrasta do 7,60zł.

Podwyższone stawki zaczynają obowiązywać od dnia 28 lipca 2022.

 

Kontakt

Zostaw nam swoje dane przy pomocy szybkiego formularza kontaktowego - skontaktujemy się z Tobą. Możesz również skorzystać ze standardowych form komunikacji. Czekamy na Twój telefon.

Jeśli chciałbyś zadać pytanie za pomocą formularza kontaktowego, kliknij w poniższy przycisk. Zostaniesz przekierowany na podstronę Kontakt gdzie możesz wypełnić kilka niezbędnych pól. Zajmie Ci to jakieś 15 sekund.

 

Biuro Olsztyn

Siedziba główna

Dolna 16, 10-699 Olsztyn

Właściciel:
Marcin Graw tel. 530 910 927
Biuro:
Małgorzata Lempkowska tel. 537 910 927 
Anna Szczepańska-Jurgin tel. 537 910 927

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kadry:
Justyna Jóźwiak-Graw tel. 533 453 126
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.