Zwrot zawyżonego MYTA dla przewoźników

 

 

Europejski Trybunał Sprawiedliwości 20 października wydał wyrok przesądzający o tym, że Niemcy pobierali zawyżone opłaty drogowe, niesłusznie wliczając w koszty infrastruktury również koszt utrzymania policji drogowej. To orzeczenie jest ostateczne i  wiążące. Oznacza to, że  dla przewoźników otworzyła się możliwość wnioskowania o zwrot  części opłat poniesionych za korzystanie z niemieckich dróg. W różnych latach nadpłata ta wynosiła od 3,6 % do 6% pobranej stawki.

Z tej możliwości mogą skorzystać wszystkie firmy, które uiszczały zgodnie z cennikiem opłaty za przejazd  na terenie Niemiec pojazdów ciężarowych tzw. Maut.

Nie należy zwlekać w tej sprawie. Biorąc pod uwagę trzyletni okres przedawnienia roszczeń, liczony od końca roku którego roszczenia dotyczą, możliwe jest domaganie się zwrotu nadpłat uiszczonych najwcześniej w styczniu 2017 r., pod warunkiem, że wniosek zostanie złożony do końca bieżącego roku.

Ze swojej strony oferujemy wsparcie w dochodzeniu zwrotu nadpłaconych należności.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie  przez zainteresowane firmy transportowe wydruków z systemu -  zestawienia opłat (Mautaufstellung), na podstawie których można szacować wysokość nadpłaty i wnioskować o jej zwrot.

Zachęcamy do kontaktu!

 

 

Kontakt

 

Zostaw nam swoje dane przy pomocy szybkiego formularza kontaktowego - skontaktujemy się z Tobą. Możesz również skorzystać ze standardowych form komunikacji. Czekamy na Twój telefon.

Jeśli chciałbyś zadać pytanie za pomocą formularza kontaktowego, kliknij w poniższy przycisk. Zostaniesz przekierowany na podstronę Kontakt gdzie możesz wypełnić kilka niezbędnych pól. Zajmie Ci to jakieś 15 sekund.

 

Biuro Olsztyn

Siedziba główna

Dolna 16, 10-699 Olsztyn

Właściciel:
Marcin Graw tel. 530 910 927
Biuro:
Małgorzata Lempkowska tel. 537 910 927

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.